ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3732178
*
nr 373 2178
Spegel
Sekelskifte, höjd: 135
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 19:41:50
1
300 kr
25/8 20:37:26
2
800 kr
28/8 21:11:43
3
600 kr
28/8 21:12:50
3
800 kr
28/8 21:14:04
3
900 kr
28/8 21:15:36
2
1.000 kr
29/8 15:51:03
3
1.000 kr
29/8 15:51:43
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 373 2178
Spegel
Sekelskifte, höjd: 135
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 19:41:50 | 1 | 300 kr |
25/8 20:37:26 | 2 | 800 kr |
28/8 21:11:43 | 3 | 600 kr |
28/8 21:12:50 | 3 | 800 kr |
28/8 21:14:04 | 3 | 900 kr |
28/8 21:15:36 | 2 | 1.000 kr |
29/8 15:51:03 | 3 | 1.000 kr |
29/8 15:51:43 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27